Loading…

Është hapur “Trashëgimia e Flakës” në Muzeun e Qytetit në Gjilan (Foto)

  • 29/01/2017 | 16:36

Është hapur “Trashëgimia e Flakës” në Muzeun e Qytetit në Gjilan (Foto)

Është hapur “Trashëgimia e Flakës” me përbledhje të gjëra të vjetra hisotrike, në qytetin e Gjilanit


Në këtë ekspozitë janë ekpsozuar katalogje, foto të ndryshme të vjetra, numra nga revista “Agmia”, dokumente të “Flakës” ndër vite,e shumë materiale tjera. “Trashëgëmia e Flakës” po mbahet në Muzeun e Qytetit në Gjilan, dhe ka nisur qysh mbrëmë me datë 28 janar dhe do të jetë e hapur deri me 31 janar të këtij viti.

16265384_1546517338721993_9027105385975141906_n

Kjo espozitë është organizuar nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Njësisë për Kulturë, Rini dhe Sport dhe Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore që vepron në kuadër të MKRS-së.

16387158_1546517315388662_8592074655024807697_n

Ekspozita “Trashëgimia e Flakës” vjen me manifestimin e “Flakës së Janarit” që mbahet çdo vit, dhe sivjet kjo ekspozitë shënon 26 vjetorin e saj.

16194958_1546517405388653_6360840111982189970_n

Publikimi i këtyre materialeve të rëndësishme, që janë paraqitur në muze do të kulmojnë me botimin e një monografie, të cilën do ta mbështesë Komuna e Gjilanit. /gazetametro.net

16194894_1546517482055312_464973940517781506_n

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë