Loading…

Escobari mbërrin në ndërtesën ku po zhvillohet takimi Kurti – Vucic

  • 18/08/2022 | 13:20

Escobari mbërrin në ndërtesën ku po zhvillohet takimi Kurti – Vucic

Përfaqësuesi i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabiel Escobar, pak para orës 12 të mesditës ka hyrë në ndërtesën e Shërbimit Evropian për Punë të Jashtme në Bruksel, ku po zhvillohet rundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, raporton “Tanjug”.


Pak para orës 11:00 ka nisur takimi i zyrtarëve të Bashkimit Evropian, Giuseppe Borej dhe Miroslav Lajçak, me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë