Escobar i kënaqur me arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë

Emisari amerikan Gabriel Escobar, ka folë para mediave pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidnetit serb Aleksandar Vucic në Ohër, shkruan Gazeta Metro. Ai i përgëzoi palët për arritjen e marrëveshjes. “Dua të përgëzoj palët që arritën një marrëveshje të vështirë por të nevojshme, pa ndihmën e miqëve tanë dhe aleatëve tanë … Vazhdoni me leximin e Escobar i kënaqur me arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë