Loading…

Erza Muminoviq triumfon në ndeshjen e parë të Lojërave Mesdhetare

  • 29/06/2022 | 12:47

Erza Muminoviq triumfon në ndeshjen e parë të Lojërave Mesdhetare

Xhudistja nga Kosova, Erza Muminoviq, ka shënuar fitore në përballjen e saj të parë kundër turkes, Gulkader Senturk, në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë, transmeton Gazeta Metro.


Në luftën e cila zgjati më shumë se dhjetë minuta Muminoviq ka arritur të triumfoi me ippon kundër turkes, Gulkader Senturk.

Ajo është kualifikuar në çerekfinale të kategorisë së 48 kilogramëve.

Kujtojmë që gjatë ditës së sotme në orar për t’u ndeshur janë edhe dy xhudistet tjera, Distria Krasniqi dhe Flaka Loxha. /gazetametro.net

Këtu mund t’i shikoni luftërat e xhudistëve nga Kosova në Lojërat Mesdhetare

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë