Loading…

Erza Muminoviq pëson humbje në repesazh, mbetet pa medalje

  • 29/06/2022 | 15:41

Erza Muminoviq pëson humbje në repesazh, mbetet pa medalje

Xhudistja kosovare, Erza Muminoviq, është mposhtur ndaj tunizianes, Oumaima Bedioiu, në repesazh në kategorinë e 48 kilogramëve, transmeton Gazeta Metro.


Muminoviq kishte edhe një mundësi për të siguruar një medalje në Lojërat Mesdhetare, megjithatë këtu përfundon rrugëtimi i saj.

Pas pak në kuadër të 57 kilogramëve do të garoj Flaka Hoxha në repesazh.

Kujtojmë që suksesin më të madh të arritur deri më tani në këto Lojëra Mesdhetare e ka arritur kampionia olimpike, Distria Krasniqi, e cila në finale do të përballet kundër garueses kroate, Ana Viktorija Puljiz. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë