Loading…

Ermonela Jaho është nominuar në International Opera Awards 2017

  • 08/02/2017 | 12:22

Ermonela Jaho është nominuar në International Opera Awards 2017

Ermonela Jaho interpreton rolin kryesor të Zazas, kurse pas prezantimit të kësaj shfaqje, mediet ndërkombëtare e kanë vlerësuar në pikën më të lartë sopranon shqiptare Ermonela Jaho, shkruan KultPlus.

Shfaqja operistike “Zaza”, ku luan Ermonela Jaho është nominuar në kategorinë për regjistrimin më të mirë të një opere komplete në International Opera Awards 2017, në mesin e gjashtë shfaqjeve të tjera operistike, shkruan KultPlus.

Fituesit e kësaj gare nëpër kategori të ndryshme do të bëhen të ditur më 7 maj të këtij viti në Colesiumin e Londrës. Ermonela Jaho interpreton rolin kryesor të Zazas, kurse pas prezantimit të kësaj shfaqje, mediet ndërkombëtare e kanë vlerësuar në pikën më të lartë sopranon shqiptare Ermonela Jaho. Kompaktdisku me operën e Leoncavallo-s është përgatitur nga Robert Hugill më 13 prill 2016./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë