Loading…

Erërat shkaktojnë dëme, komuna merr masa

  • 18/01/2018 | 09:24

Erërat shkaktojnë dëme, komuna merr masa

Në Komunën e Pejës fryu erë më shumë se zakonisht, si rezultat i të cilës u shkaktuan disa dëme nëpër rrugë.


E për këtë, ka reaguar menjëherë kryetari i kësaj komune Gazmend Muhaxheri, i cili ka mbledhur Drejtorinë e Emergjencave, shkruan gazetametro.net.

Sipas zëdhënësit të komunës Engelbert Zefaj, mbledhja u bë për të evidentuar dëmet e për të kompensuar dëmin më pas.

Sipas tij, dëme në Pejë janë shkaktuar në disa ndërtesa më të vjetra, në disa pemë dhe billborde të vendosura skaj rrugës.

Ndryshe, erëra më të forta janë paralajmëruar gjatë gjithë javës nga meteorologët të cilët kanë parashikuar edhe ulje të temperaturave që nga fundjava që po vjen./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë