Loading…

Erdogan reagon për situatën në Maqedoni

  • 28/04/2017 | 15:46

Erdogan reagon për situatën në Maqedoni

“Dhuna nuk zgjidh asgjë, palët të ulen në dialog”.


Ndërkohë presidenti turk foli nga samiti i Këshillit Atlantik në Stamboll, për situatën në Maqedoni.

Duke i konsideruar shqetësuese ngjarjet e të enjtes në parlament, ai tha se me dhunë nuk zgjidhet asgjë.

Maqedoninë e konsideroi një shtet mik dhe vëlla, ndaj dhe bëri thirrje për zgjidhje paqësore të problemeve politike.

Më herët, Erdogan kontaktoi me telefon edhe me presidentin maqedon Gjorge Ivanov, të cilit i tha se Maqedonia po kalon një moment të vështirë.

Ndërsa kërkoi që qeveria e re të krijohet mbi principet kushtetuese.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë