Loading…

Erdogan ha burek shqiptar midis Beogradit

  • 11/10/2017 | 09:02

Erdogan ha burek shqiptar midis Beogradit

Në kryeqytetin serb në Beograd nga orët e mbrëmjes ka arritur presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan.


Presidenti turk Recep Taip Erdogan ka nisur sot një vizitë treditore në Serbi, gjatë të cilës do të takohet me homologun e tij Aleksandar Vuçiq.

Gjate qëndrimit në Beograd Erdogan i shoqëruar  edhe gruaja e tij Emine Erdogan vizituan xhami e këtij kryeqyteti serb ku ka takuar edhe shume shqiptarë.

Më pas, Vucic e ka shoqëruar për ka vizitë edhe në Pallatin e Simiteve, ku presidenti Erdogan me zonjën  a parë kanë ngrënë byrek të shqiptarëve.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë