Loading…

EPIK sqaron pse mund të ketë zvarritje të liberalizimit edhe vitin tjetër |VIDEO

  • 27/10/2018 | 11:32

EPIK sqaron pse mund të ketë zvarritje të liberalizimit edhe vitin tjetër |VIDEO

Votimi pozitiv nga Komiteti për Liritë Qytetare, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme – LIBE dhe Parlamenti Europian janë hapa të Mëdhenj drejt vendimit pozitiv për viza, shkruan zeri.info.


Megjithatë kanë mbetur edhe disa hapa drejt përfundimit dhe politikanë e analistë japin data të ndryshme kur qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin të lirë në zonën Schengen.

Ndërkohë, Instituti Epik ka publikuar një videografikë ku sqaron pse mund të zvarritet liberalizimi i vizave.

 https://web.facebook.com/epikinstitute/videos/242146839815801/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë