Loading…

Entuziazëm në Serbi: Trump do na e kthej Kosovën

  • 09/11/2016 | 13:24

Entuziazëm në Serbi: Trump do na e kthej Kosovën

Në Serbi, për dallim nga Kosova, fitorja e republikanit Donald Trump, ka gëzuar shumë njerëz, pavarësisht se edhe atje ka jo pak të tillë që mendojnë se ai është i rrezikshëm për botën.

Ndërsa për ata serbë që ende besojnë se Kosovën mund ta kthejnë ndonjëherë, fitorja e Trump ua ka rritur shpresat.

Gazeta Blic, në një anketë me qytetarë nëpër rrugët e Beogradit, opinionet e serbëve për zgjedhejen e presidentit të ri amerikanë, transmeton gazetametro.net.

Nikolla thotë se është i entuziazmuar me fitoren e Trump’it, ngase ai sipas tij i do serbët dhe do të ua kthejë Kosovën.
1

“Unë jam i kënaqur me fitoren e Tramp – ai do serbët. Kam dëgjuar të thuhej se nëse do të fitonte ai do të na e kthejë përsëri Kosovën. Nuk më pëlqen Clinton për shkak të bashkëshortit të saj, i cili ishte kundër Serbisë gjatë luftës në Kosovë”, ka thënë Nikolla.

Ai beson se fitorja e Trump do të ndryshojë politikën e jashtme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kur bëhet fjalë për Serbinë.

2

Ndërsa, Andrea një qytetar tjetër beogradas, mendon krejtësisht ndryshe nga Nikolla. Ai thotë se është i shqetësuar se Amerika do të udhëhiqet nga një biznesmen

3

Më së largu shkon Ilija, i cili thotë se ende nuk po mundet të besoj se Trump ka fituar. “Ai është një njeri i çmendur! Unë kam dëgjuar duke e krahasuar me Sheshelin”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë