Loading…

Enigmë: Arratisja

  • 15/08/2018 | 19:51

Enigmë: Arratisja

Dikur moti në një mbretëri të largët, ishte një mbret i cili nuk e lejonte askënd të ikte nga mbretëria e tij dhe as ndonjë të huaj të hynte në të. Kishte vetëm një urë, e cila e lidhte mbretërinë me botën e jashtme. Urdhri i mbretit ishte që kushdo që del jashtë të vritet. Dhe kushdo që donte të hynte mbrendë të kthehej prapa.

Roja, për të pushuar ulet brenda kasolles së tij çdo 5 minuta dhe kthehet prap në vëzhgim. Për ta kaluar urën nevojiten 8 minuta.

Vetëm një grua ia ka dalë të ikë. SI?

E gjeni përgjigjen? Nëse po – na shkruani në komente në Facebook! Nëse jo – zgjidhjen e botojmë nesër!/gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë