Loading…

Ëndërron Nikoliq: Kosova është territor i Serbisë

  • 31/01/2017 | 23:23

Ëndërron Nikoliq: Kosova është territor i Serbisë

Një ditë para shkuarjes në Bruksel për bisedime me krerë të Kosovës, kryetari serb vazhdon me provokime ndaj vendit tonë .


Tomislav Nikoliq gjatë takimit në kryeministrin grek Aleksandar Tsipras e ka quajtur Kosovën territor të Serbisë.

“Kosova është territori yni rreth të cilës mund të merremi vesh me Prishtinë”, ka thënë kryetari i Serbisë, citon gazeta e Beogradit “Politika”.

Ai ka shtuar se Serbia vlerëson vendet që nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, e edhe Greqinë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë