Loading…

Ende pa konsensus për Demarkacionin, Veseli mbledh shefat e Grupeve Parlamentare

  • 23/02/2018 | 11:33

Ende pa konsensus për Demarkacionin, Veseli mbledh shefat e Grupeve Parlamentare

FOTO: Ilustrim

As seanca e sotme e thirrur për votim të Demarkacionit me Malin e Zi nuk ka sjellë rezultate deri në këto momente. Kjo ka bërë që në këto momente shefat e grupeve parlamentare të mblidhen në zyrën e kyeparlamentarit Kadri Veseli për të gjetur një kompromis, bëjnë të ditura burimet e Gazetës Metro.


Së fundi është raportuar që AAK e kryeministrit Haradinaj nuk po lëshon pe për asnjë shkronjë, edhe pse dy partnerët e tij të koalicionit, PDK dhe Nisma, kanë arritur marrëveshje me LDK-në.

Në fjalimin e tij gjatë seancës Haradinaj akuzoi deputetët e LDK-së për qasjen e tyre:

http://gazetametro.net/situate-e-nxehte-ne-kuvend-haradinaj-afer-konfrontimit-me-deputetet-e-ldkse/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë