Loading…

Ende asnjë konfirmim nga të ftuarit në shënimin e 20 vjetorit të NATO-s në Kosovë

  • 08/04/2019 | 16:20

Ende asnjë konfirmim nga të ftuarit në shënimin e 20 vjetorit të NATO-s në Kosovë

Këshilli organizativ për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, ka njoftuar janë në fazën fillestare të dërgimit të ftesave, dhe deri më tani ende nuk ka asnjë konfirmim se kush do të marrë pjesë, transmeton Gazeta Metro.

Kështu ka thënë anëtar i ekipit zbatues, Florent Rrahmani, nëpërmjet një komunikate për media, ku thuhet se Qeveria më 26 mars, ka marrë vendim për themelimin e Këshillit Organizativ për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, si iniciativë e katër presidentëve, presidentit Thaçi, presidentit Sejdiu dhe presidentit Pacolli, të cilin e udhëheq presidentja Atifete Jahjaga. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë