Loading…

”Emoji”më i ri me shami në kokë

  • 14/11/2016 | 15:57

”Emoji”më i ri me shami në kokë

Një 15 vjeçare ka kërkuar që figurave përmes së cilave ne shprehim emocione në internet (emoji) tu shtohet edhe një figurë tjetër e munguar deri më tani; një vajzë me shami në kokë.

“Shumë femra bartin shami, dhe jo vetëm ato myslimane. Katoliket, çifutet bartin shami me krenari. Andaj, pse nuk ka një figurë që përfaqëson femrat me shami’’, ka thënë Rayouf Alhumedhn, adoleshente saudite e cila jeton në Gjermani.

moji-web-facebookjumbo

Ajo ka vazhduar tutje duke shpjeguar se si këto figura edhe pse në pamje të parë duken të parëndësishme kanë rëndësi, sepse përmes tyre ne shprehim tolerancën dhe respektin për kulturat tjera, shkruan gazetametro.net

Nëse kjo kërkesë pranohet atëherë ju mund të keni në telefonin tuaj këtë figurë në vitin 2017./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë