Loading…
Emiratet e Bashkuara nderojnë kryeministrën e Zelandës së Re: Shfaqin në rrokaqiell imazhin e saj
  • 22/03/2019 | 23:10

Emiratet e Bashkuara nderojnë kryeministrën e Zelandës së Re: Shfaqin në rrokaqiell imazhin e saj

Në shenjë vlerësimi dhe falendërimi nga ana e Emirateve të Bashkuara Arabe, rrokaqielli Burj Khalifa ka shfaqur imazhin ikonik të kryeministres së Zelandës së Re Jacinda Arderm, trasnmeton Gazeta Metro.


Ajo shihet duke përqafuar një nga viktimat e masakrës të premten e kaluar, dhe për këtë ka shkruar edhe  Sheikh Mohammed,, kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe në rrjetin socail Twiter.

“Zelanda e Re sot ra në heshtje për nder të martirëve të sulmit në xhami. Faleminderit Kryeministre jacindaardern dhe Zelandë e Re për ndjeshmërinë e treguar dhe mbështetjen tuaj të sinqertë, duke fituar në këtë mënyrë respektin e 1,5 miliardë muslimanëve pas sulmit terrorist që tronditi komunitetin musliman në mbarë botën” ka shkruar në Twitter Sheikh Mohammed./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë