Loading…

Elbasan Rashani ia siguron tre pikë të reja Clermontit

  • 06/02/2022 | 17:23

Elbasan Rashani ia siguron tre pikë të reja Clermontit

Sulmuesi nga Kosova Elbasan Rashani ishte lojtari vendimtar në fitoren e skuadrës së Clremontit ndaj Nice me rezultat minimal 1-0.


Në ndeshje e Ligue 1, e vlefshme për xhiron e 23-të të këtij kampionati, Rashani shënoi golin e fitores në minutën e 77’ të ndeshjes për të marr tri pikë shumë të vlefshme për skuadrën e tij, transmeton KosovaPress.

Kjoi fitore e ngjit Clermontin në vendin e 15-të me 24 pikë, kurse Nice renditet e treta me 42 pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë