Loading…

Ekspozitë për objektet e vjetra shqiptare dhe arkitekturën e tyre

  • 10/11/2016 | 10:36

Ekspozitë për objektet e vjetra shqiptare dhe arkitekturën e tyre

Hekurudha e Durrësit të viteve 51, monumente të qytetit të Tiranës gjatë viteve 84 – 88, ato të qytetit të Lezhës së viteve 80-ta, por edhe shumë monumente tjera me një arkitekturë interesantë të arkitektëve të asaj kohe janë shfaqur në një ekspozitë në Tiranë.

Artdashësit do të kenë mundësi të shohin imazhin e parë të këtyre monumenteve përmes ekspozitës që tashmë është hapur në hapësirat e Qendrës Rinore të Tiranës.

Këto objekte ndodhën në qytetin e Lezhës, Shkodrës, Tiranës dhe Durrësit dhe secila nga to ka edhe një histori më vete.

Kjo ekspozitë do të jetë e hapur disa ditë në Tiranë, duke i mirëpritur të gjithë adhuruesit e kulturës shqiptare./gazetametro.net

15032510_1104299496354630_459865800_n 15032474_1104299789687934_146235245_n 14972003_1104299899687923_1994087263_n

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë