Loading…

Ekspozitë në përkrahje të Haradinajt

  • 18/01/2017 | 16:35

Ekspozitë në përkrahje të Haradinajt

Ekspozita “Me Ramushin” ka për qëllim përkrahjen e liderit të partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.


Në këtë ekspozitë në përkrahje të tij kanë marrë pjesë mbi 40 artistë nga e gjithë Kosova me punimet e tyre. Këta artsitë kanë shfaqur shpirtin e tyre revolucionar dhe duke shfaqur edhe mendime politike.

20170118142131846

Ndëra ta kanë qenë Lebibe Topalli, Arbonor Karaliti, Magbule Xhemajli, Naim Spahiu, Pashkë Përvathi, Refki Gollopeni, Rrezarta Halili, Sarnda Xhemajli, Shkurta Haxhiu, Shkurte Ramushi, Shpëtim Mehmeti, Skender Boshtrakaj, Suad Rama, Yllka Valla, Arjeta Miftari, Artan Balaj, Avni Behluli, Avni Behluli, Besarta Fetiu, Besjana Kryeziu, Bujar Bacaj, Donjeta Krasniqi, Driton Kastrati, Emiranda Beka, Esat Valla, Fatos Kabashi, Festim Matoshi, Fitore, Fejzullahu, Flamur Doli, Gjiltina Isufi, Ibo Avdiu, Idriz Berisha, Jeta Kalaveshi, Klodian Brahimi, etj.

16143931_1449670731732742_1577288735_n“Mos ma ndal kohën”, Lebibe Topalli

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Jahja Lluka tha se e gjithë kjo po bëhet në kuadër të fushatës për kthimin e ish-kryeministri Ramush Haradinaj në Kosovë.

Ndërsa vizitorët kanë pasur rastin që të shohin piktura, fotografi dhe punime të grafikës dhe të shijonin punime që ishin të artit real, surreal, ekspresiv, madje edhe të tilla që ishin me motive për Ramush Haradinaj. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë