Loading…

Ekspozita “Artistët e rinj” me 10 nëntor hapet në kryeqytet

  • 09/11/2016 | 15:21

Ekspozita “Artistët e rinj” me 10 nëntor hapet në kryeqytet

Ekspozita “Artistët e rinj” këtë të entje do të hapet në Prishtinë. Kjo është edhe një garë mes artistësh që tanimë kanë arritur në listën e ngushtë.

Fituesit e kësaj ekspozite  do të ketë të drejtën e një rezidence artistike në Evropë.

Agron Blakqori, Kolektivi HAVEIT, Bujar Sylejmani, Luan Bajraktari dhe Jetullah Sylejmani janë artistët që do të vijnë me punët e tyre artistike në këtë ekspozitë.

Kjo ekspozitë vjen për artdashësit për herë të parë në kryqytet, dhe do të nisë në orën 19:00 Galerinë Kombëtare të Arteve në kryeqytet.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë