Loading…

Ekspertiza: Ish-shefi i antidrogës është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh

  • 10/06/2021 | 16:42

Ekspertiza: Ish-shefi i antidrogës është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh

Ekspertiza ka konfirmuar se ish-shefi shqiptar i antidrogës në Malin e Zi, Rudolf Elezoviç është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh. Megjithatë mediet malazeze, bëjnë me dije se policia nuk ka gjetur armën me të cilën është vrarë Rudolf Elezoviç.


Ekspertiza ka konfirmuar se ish-shefi shqiptar i antidrogës në Malin e Zi, Rudolf Elezoviç është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh.

Megjithatë mediet malazeze, bëjnë me dije se policia nuk ka gjetur armën me të cilën është vrarë apo gëzhojën. Pranë trupit nuk është gjetur asnjë provë në ndihmë të grupit hetimor.

Hetuesit dyshojnë se oficeri i antidrogës së Ulqinit dhe Tivarit është ekzekutuar në një vend tjetër dhe më pas është çuar buzë lumit Buna. Fillimisht u dyshuar se Elezoviç ishte vetëvrarë, por pas hetimeve dhe kqyrjes së plagës, u arrit në konkluzionin se ai ishte ekzekutuar. Anëtarët e policisë kufitare gjetën trupin e pajetë të oficerit të policisë në lumin Buna, zhdukja e të cilit u raportua më 27 maj. Zhdukja e Elezoviç u raportua nga gruaja e tij, pasi ai humbi gjurmët mes kufirit ujor të Shqipërisë me Malin e Zi në afërsi të Pentarit dhe Reçit në lumin Buna, ndërsa ka dyshime se ka bashkëpunuar më trafikantët për lejimin e kalimit të sasive të mëdha të drogës.

Elezoviç shërbeu si shef i policisë së Ulqinit për gati gjashtë vjet, deri në vitin 2014, kur u zëvendësua nga Sead Djozovic, ndërsa ka mbajtur edhe poste të përgjegjshme në sektorin e policisë kufitare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë