Loading…

Ekspertët thonë se helmimi vjen nga Serbia, nga agjencia e sigurimit të shtetit

  • 13/10/2019 | 20:45

Ekspertët thonë se helmimi vjen nga Serbia, nga agjencia e sigurimit të shtetit

Edhe ekspertët e sigurisë po kërkojnë hetim të thellë rreth zarfeve që sot dyshohet se helmuan zyrtarët e KQZ-së, transmeton Gazeta Metro.

Drizan Shala po thotë e kjo dukuri që ka ndodhur sot me zyrtarët e KQZ’së lenë të dyshohet se kjo ka ndodhur në mënyrë specifike e profesionale.

“Nëse janë të future në pjesën e brendshme ku janë hapur zarfet, atëherë kjo mu më lënë dyshimin se janë bartë apo janë vendosur në mënyrë më specifike apo më profesionale”, tha Shala.

Fadil Kajtazi po thotë se kjo vepër mund të jetë kryer jo nga autoritetet serbe, por nga eksponentë radikalë serbë dhe ish agjentë të sigurimit të shtetit.

“Nuk besojë që shteti i Serbisë është direkt i involvum në këtë ngjarje, më tepër  ma merr mendja që më shumë janë të involvumë grupe radikale serbe dhe ish-eksponentë të shërbimeve intelegjence serbe”, tha Kajtazi për Klan Kosova.

Kujtojmë se sot janë helmuar 26 zyrtarë të KQZ’së derisa kanë hapur fletëvotimet e ardhura nga Serbia./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë