Loading…

Ekskluzive: Prishtina transferon mbrojtësin e famshëm kosovar

  • 26/06/2022 | 20:08

Ekskluzive: Prishtina transferon mbrojtësin e famshëm kosovar

Ish-mbrojtësi i Malishevës, Gentrit Dumani, para pak çastesh përmes një postimi në Facebook njoftoi largimin e tij nga skuadra. Ndërsa, burime shumë të sigurta të Gazetës Metro kanë mësuar se mbrojtësi do jetë lojtar i Prishtinës sezonin e ardhshëm.


Burime të Gazetës Metro kanë bërë të ditur se Dumani pas largimit nga Malisheva do të transferohet tek skuadra e madhe kosovare, Prishtina.

Ai pritet të jetë zëvendësuesi i Leonit Abazit në krahun e majtë të mbrojtjes, pasi që ky i fundit së fundmi është larguar nga bardhë e kaltrit.

Dumani edhe më herët kishte qenë pjesë e Prishtinës gjatë viteve 2015 deri në vitin 2018, ndërsa pastaj kishte kaluar tek Flamurtari.

28-vjeçari ka eksperiencë të madhe në futbollin kosovar, ku ka qenë pjesë e skuadrave si Drenica, Malisheva, Flamurtari, Prishtina dhe Fushë Kosova./gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë