Loading…

Ekipet emergjente dalin në terren: Lirohet për qarkullim rruga Drenas-Komoran pas reshjeve të shiut

  • 28/05/2021 | 09:47

Ekipet emergjente dalin në terren: Lirohet për qarkullim rruga Drenas-Komoran pas reshjeve të shiut

Pas reshjeve të fundit në vend, në disa komuna janë aktivizuar ekipet emergjente.


Komuna e Drenasit ka bërë të ditur se tashmë ekipet emergjente janë në terren që nga orët e hershme të mëngjesit.

“Në orët e hershme të mëngjesit, sot ka pasur të reshura të mëdha të shiut, ku për pasojë rrjeti i disa kanaleve atmosferike, nuk ka mundur t’i përcjell të reshurat dhe uji ka dalë në sipërfaqe”, thuhet në njoftim.

Më tej bëhet e ditur se Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë, ka njoftuar menjëherë shërbimin e zjarrfikësve dhe ekipet emergjente dhe kanë dalë në terren për të pastruar kanalet atmosferike dhe tani rruga kryesore Drenas-Komoran është e kalueshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë