Loading…

Ekipet e Inspekcionit largojnë shitësit ilegalë në Prishtinë

  • 28/02/2019 | 15:01

Ekipet e Inspekcionit largojnë shitësit ilegalë në Prishtinë

Ekipet e Inspekcionit kanë larguar shitësit ilegalë të gëlqeres, drurëve dhe qymyrit në rrugën “Ilir Konushevci”, pranë hekurudhës në Prishtinë.


Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se hapësira e lartpërmendur po trajtohet nga kompanitë përgjegjëse në mënyrë që të pastrohet dhe të sanohen dëmet e shkaktuara.

“Hortikultura do ta bëjë revitalizimin e hapësirës së gjelbër. Çdo ditë angazhim për rend dhe rregull në Kryeqytet! Gjobat janë të pashmangshme për të gjithë ata që nuk i zbatojnë rregullat”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Komunës në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë