Loading…

Edita Tahiri lavdëron Gjermaninë për qëndrimin e saj për ‘korrigjimin’ e kufijve

  • 01/11/2018 | 17:02

Edita Tahiri lavdëron Gjermaninë për qëndrimin e saj për ‘korrigjimin’ e kufijve

Edita Tahiri ka reaguar në mbështetje të qëndrimit të Gjermanisë për idenë e ‘korrigjimit’


Ish-shefja e bisedimeve teknike me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar duke mbështetur qëndrimin e Gjermanisë për idenë e ‘korrigjimit’ të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, transmeton gazetametro.net

“Pozicioni i Gjermanisë kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor mbështetet gjerësisht nga Kosova. Ajo ruan paqen, parimet e BE-së dhe të ardhmen evropiane të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor duke përfshirë këtu edhe Kosovën. Ndryshimet kufitare sjellin paqëndrueshmëri dhe luftëra të reja”, ka shkruar Tahiri në Twitter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë