Loading…

Edi Rama ‘plot dashuri’: Shpresoj që kërkesat e BE’së të pranohen e të zgjidhet ky konflikt absurd

  • 01/06/2023 | 23:41

Edi Rama ‘plot dashuri’: Shpresoj që kërkesat e BE’së të pranohen e të zgjidhet ky konflikt absurd

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është në humor të mirë dhe në formë në samitin e Moldavisë, plot përqafime e puthje, shkroi se takimi i fundit mes presidentes Osmani dhe Kurti, me angazhimin e liderëve Macron e Scholz është dëshmi e shpirtit europian, transmeton Gazeta Metro.


Kryeministri shqiptar Rama kishte reaguar edhe me shaka në përpjekjet e zbutjes së situatës së fundi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vucic. Si e cilëson konfliktin e kishte bërë të qartë menjëherë të premten, si sot, absurd dhe të gabuar.

“S’mund i falënderojë Emmanuel Macron dhe Olaf Scholz mjaftueshëm për atë që po bëjnë për të finalizuar procesin e normalizimit të Kosovë-Serb! Pamja e tyre e ulur me kaq respekt me të dyja palët në përpjekje për të zgjidhur një konflikt absurd tregon gjithçka për shpirtin e tyre të madhe europian.

Shpresoj të pranohen këto kërkesa shtoi kryeministri Rama, duke e përshëndetur vullnetin e saj për të takuar presidentin serb Aleksandar Vucic./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë