Loading…

Edi Rama me dedikim romantik për gruan e tij: Gjysma ime më e mirë

  • 19/11/2020 | 21:07

Edi Rama me dedikim romantik për gruan e tij: Gjysma ime më e mirë

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama, do të marrë pjesë në Womans Entrepreneurship Day.


Nëpërmjet një statusi në Twitter, ajo ka shkruar se ndihet e privilegjuar që është pjesëmarrëse në evenimentin e rëndësishëm për gratë sipërmarrëse në vendet me të ardhura të mesme dhe të ulëta.

“E privilegjuar që jam sot në #WomensEntrepreneurshipDay të bashkoj zërin me @CherieBlairFndn për gratë sipërmarrëse në vendet me të ardhura të mesme e të ulëta. Pavarësisht sfidave të këtij viti unikal në jetën tonë, gratë sipërmarrëse mbeten shembuj shprese! Mbeshtetini ato!’, shkruan Linda Rama.

Ky lajm duket të ketë gëzuar shumë edhe kreun e qeverisë i cili ka shprehur gjithë krenarinë e tij nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale.

Rama ka shpërndarë postimin e të shoqes duke shkruar “Me këto fjalë në Twitter, Linda, gjysma ime më e mirë, ka publikuar këtë video me rastin e Ditës Botërore të Grave Sipërmarrëse.”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë