Loading…

Edi Rama imunizohet me dozën e tretë të vaksinës, paralajmëron vendosjen e një mase për ata që nuk vaksinohen

  • 02/12/2021 | 12:03

Edi Rama imunizohet me dozën e tretë të vaksinës, paralajmëron vendosjen e një mase për ata që nuk vaksinohen

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama para pak minutave është imunizuar me dozën e tretë të vaksinës kundër virusit, shkruan Gazeta Metro.


Para mediave, Edi Rama ka paralajmëruar vendosen e një mase të fuqishme për të detyruar të gjithë që të vaksinohen.

“Ju them të gjithë atyre që në radhë të parë janë nëpunës të vaksinohem sepse mund të vijë momenti që ndalohen të shkojnë në punë, po u ndaluan nuk do paguhen. Ju them të gjithë atyre që kanë të bëjnë me veprimtarinë e tyre me hap. Ju them të gjithë atyre që kanë dyqane të vaksinohen sepse do vijë momenti që dyqani mbyllet”, u shpreh Rama.

Në Shqipëri edhe zyrtarisht ka filluar vaksinimi me dozën e tretë kundër virusit, kurse Kosova së shpejti pritet të vendos për diçka të tillë.

Më poshtë fjalimi i Ramës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë