Loading…

Edi Rama humb një mandat, tani ka 72

  • 26/06/2017 | 21:40

Edi Rama humb një mandat, tani ka 72

Tani kur nuk kanë mbetur për t’u numëruar më pak se 1000 kuti votimi, PS vazhdon të prijë me 72 mandate, PD ka kthyer një mandat tani ka 44 dhe LSI ka 19.


Këto janë re rezultatet e fundit nga numërimi 4517 kutive, nga 5362 sa janë gjithsej, transmeton gazetametro.net.

PS që nga fillimi i numërimit të votave ka prirë dhe tani ka 72 mandate nga 48 % të votave sa ka fituar kjo parti, PD ka 44 mandate nga 29 %, LSI 19 mandate nga 15 %, PDIU 4 mandate nga 5 % dhe PSD 1 mandat dhe ka fituar 1%.

Partitë tjera nuk kanë arritur të marrin asnjë mandat dhe kanë vetëm 1 % votave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë