Loading…

Edhe sot protestë kundër shqiptarëve në Maqedoni

  • 16/03/2017 | 22:17

Edhe sot protestë kundër shqiptarëve në Maqedoni

Platforma e partive shqiptare për gjuhën shqipe po vazhdon të kundërshtohet në Maqedoni. Edhe sot, kanë vazhduar protestat të cilat po organizohen nga iniciativa qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”.


Këto protesta kanë nisur me 27 shkurt, në mbështetje të presidentit Gjorge Ivanov, i cili refuzoi të mandatojë kreun e LSDM-së, Zoran Zaev.

Qytetarët që iu bashkuan protestës janë mbledhur para  ndërtesës së Qeverisë, për të vazhduar drejt Kuvendit.

Organizatorët edhe sot apeluan që të mos pranohet platforma shqiptare. Sipas tyre përmes kësaj platforme, po synohet të dëmtohet karakteri unitar, sovraniteti dhe pavarësia e Maqedonisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë