Loading…

Edhe Skënderaj bllokoi rrugët, ndali serbët të shkojnë në veri (Foto)

  • 29/03/2017 | 11:19

Edhe Skënderaj bllokoi rrugët, ndali serbët të shkojnë në veri (Foto)

Gatishmëria e shqiptarëve në të gjitha komunat që kalojnë rrugët për në veri, bëri që serbët të zmbrapsen nga udhëtimi për në Leposavic.


Pas Mitrovicës, Vushtrrisë, Gjilanit e Rahovecit, edhe magjistralja që kalon nga Skënderaj ishte bllokuar nga qytetarët. Burime të gazetametro.net tregojnë se bllokimi kishte ndodhur në fshatin Padalishtë.

Protestuesit ishin mbledhur rasisht me anë të rrjeteve sociale, dhe po kundërshtonin fushatën zgjedhore në Kosovë. Madje, ata mbanin parulla kundër ardhjes së kryeministri Vucic, i cili më pas e anuloi ardhjen, dhe në vend të tij erdhi Marko Djuric, shef i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

17467741_10212492073961188_1636154193_n

Ndërkaq, gazetametro.net raportoi më herët se serbët e komunave joveriore ishin nisur për të marrë pjesë në mitingun e paraparë në Leposavic, por u pamundësua pasi rrugët që çonin për atje ishin bllokuar.

Ndryshe, Policia më herët ka njoftuar se rrugët më pas janë liruar për qarkullim./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë