Loading…

Edhe pak e më nuk do te jemi shtet i varfer

  • 26/11/2016 | 13:46

Edhe pak e më nuk do te jemi shtet i varfer

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa  ka thënë se institucionet financiare ndërkombëtare po na thonë që të shfrytëzojmë organizatat ndërkombëtare që financojnë vendet e varfëra.

Mustafa rreth kësaj ka thënë se Kosova nuk do të plotësojë këtë kriter nuk do të konsiderohet më vendi i varfër.

“Institucionet financiare ndërkombëtare po na porosisin të ngutemi të shfrytëzojmë fondet nga organizatat ndërkombëtare që financojnë vendet e varfëra, sepse së shpejti nuk do ta plotësojmë këtë kriter, Kosova nuk do të konsiderohet vend i varfër”, shkruan në proflin e tij në Facebook.

Ai shtoi se jo moti indentiteti tonë e krijuam si të persekutuar, të shtypur, të varfër dhe të papunë por ne sot jemi shtet sovran, me normë më të lartë të rritjes ekonomike në këtë pjesë të botës, me një dinamikë të shpejtë të uljes së papunisësë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë