Loading…

Edhe një record në ‘Guinness’për piramidën më të madhe me gota shampanje

  • 06/01/2022 | 08:35

Edhe një record në ‘Guinness’për piramidën më të madhe me gota shampanje

Hoteli Atlantis, “The Palm” si dhe Moet & Chandon janë duke festuar së bashku për thyerjen e rekordit botëror “Guinness” për piramidën më të madhe në botë me gota shampanje.


Një total prej 54,740 gotash shampanje u vendosën njëra mbi tjetrën prej një ekipi të përbërë prej 6 persona nga kompania holandeze e eventeve, “Luuk Broos Event”, për të formuar një piramidë 8.23 m.

Më pas shampanja Moet & Chandon u derdh lumë në kullën vezulluese në hotelin në Dubai për të mbushur të gjitha gotat.

Duhet thënë se rekordi i mëparshëm mbahej sërish nga kompania holandeze “Luuk Broos Event”, e cila në 2017 ndërtoi një piramidë me 50 116 gota në total.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë