Loading…

Edhe në klubet e striptizit do ketë vaksinime: ‘Mysafirët’ i presin këto shpërblime

  • 24/05/2021 | 10:14

Edhe në klubet e striptizit do ketë vaksinime: ‘Mysafirët’ i presin këto shpërblime

Pandemia e koronavirusit preku gjithë botën. Tani që ka filluar vaksinimi dhe shtetet e botës kanë siguruar e po vazhdojnë të përfshihen në luftën për vaksinën kundër pandemisë, ata gjithashtu po kujdesen që çdo qytetar i tyre të jetë i vaksinuar, transmeton Gazeta Metro.


Në shtetin Nevada të SHBA’së, përveç nxënësve, doktorëve, personelit arsimor e qytetarëve të tjerë, privilegjin e të vaksinuarit do ta kenë edhe ata/ato që punojnë në klube striptizi.

Në Las Vegas të Nevada’s, zyrtarët thanë se në njërin nga klubet më të mëdha të striptizit ka filluar vaksinimi. Derisa nga klubi të vaksinuarit do gëzojnë ‘përfitime’.

Këto përfitime janë për ata që tregojnë se kanë letër vaksinimi. Këtu do përfshihen: një kartë anëtarësie me të cilën do munden të anëtarësojnë edhe 5 miq tjerë,, një shishe alkooli, një kërcim nga një nga vajzat, dhe tjera përfitime.

Menaxheri i këtij klubi i tha Associated Pressm se kjo do ishte një mundësi e mirë që ta ndihmojnë komunitetit t’i kthehet normalitetit sa më shpejt. Ai tha se është e kuptueshme se njerëzit nuk e mendojnë klubin e striptizit si një burim shëndeti, por  tha se ‘’kjo iu jep të gjithë një mundësi të shohin se këto biznese janë të pastra sa tjerat.’’/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë