Loading…

Edhe logo tjetër e 10 vjetorit të pavarësisë e kopjuar |FOTO

  • 13/01/2018 | 20:32

Edhe logo tjetër e 10 vjetorit të pavarësisë e kopjuar |FOTO

Presidenca e Kosovës nuk po arrin të dizajnojë një logo origjinale për shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë së vendit, shkruan Gazeta Metro.

Ditë më parë u paraqit një logo që doli të ishte e kopjuar nga dizajni i një kompanie turistike gjermane, ndërsa pasi u vendos për zëvendësim të saj, po del që edhe logoja e re është e kopjuar.

Logoja e mëparshme ishte kopjuar nga një agjenci turistike gjermane

Pas raportimit në media, këshilli i formuar nga Presidenca për shënimin e përvjetorit jubilar anuloi logon e vjetër, e cila ishte kopjuar nga një kompani turistike e Gjermanisë.

Por, edhe pas rizgjedhjes së logos tjetër, edhe kjo del të jetë e kopjuar, kësaj radhe nga logoja e partisë maqedonase Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), logo të cilën e kishte përdorur për një kongres më 2015 në Shkup. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë