Loading…

Edhe kryetari i një komune të Kosovës shkon në haxh |FOTO

  • 14/08/2018 | 14:42

Edhe kryetari i një komune të Kosovës shkon në haxh |FOTO

Mijëra myslimanë nga e gjithë bota janë nisur drejt Mekës, për të kryeri njërin nga obligimet e fesë Islame, vizitën e Qabës apo haxhin.


Nga Kosova këtë vit janë nisur 1300 persona për ta kryer haxhin. Në mesin e tyre është edhe kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma.

Ai është kryetar i Hanit të Elezit në mandatin e tretë si kandidat i pavarur, dhe vlerësohet si një prej kryetarëve më të mirë.

Suma njihet edhe si fetar i devotshëm, i cili ka qenë edhe ushtar i UÇK-së.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë