Loading…

Edhe kjo ministre e Qeverisë Kurti infektohet me virus

  • 26/01/2022 | 16:14

Edhe kjo ministre e Qeverisë Kurti infektohet me virus

Pa deputetët e opozitës në sallë po vazhdojnë punimet e Kuvendit me pikat e papërfunduara nga seancat e kaluara.


Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci ka bërë të ditur se pozitiv me COVID-19 ka rezultuar edhe ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari.

“E kemi edhe shqyrtimin e propozim vendimit të qeverisë për miratimin e rekomandimit të komisionit ndërministror për investim strategjik për dhënien e statusit investitor strategjik për subjektin investues Kosmonte Food Shkp, këtë pikë do ta shtyjmë për arsye se ministrja Hajdari ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe nuk mund të jetë e pranishme që të bëjë prezantimin”, ka thënë Bogujevci.

Ndërsa përveç deputetëve të opozitës, në seancë nuk po marrin pjesë as ata të Listës Serbe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]tametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë