Loading…

Edhe dy muaj arrest shtëpiak për aktivistët e Vetëvendosjes

  • 24/02/2017 | 15:30

Edhe dy muaj arrest shtëpiak për aktivistët e Vetëvendosjes

Gjykata Themelore në Prishtinë iu ka vazhduar masën e arrestit shtëpiak për dy muaj anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosjes që akuzohen për sulm ndaj Kuvendit.


Frashër Krasniqi zëdhënës i Lëvizjes Vetëvendosje, nëpërmjet rrjetit social Facebook,ka bërë të ditur vendimin.

“ Sapo e pranova vendimin për vazhdim të arrestit shtëpiak edhe 2 muaj. Sa më shumë prova që po dalin për pafajësinë tonë, aq më shumë po zgjatet procesi; aq më shumë po konfirmohet shndërrimi i sistemit të drejtësisë në sistem të kriminalizuar që i shërben “Pronto”-s, ka shkruar Krasniqi.

“Jo edhe 2 muaj, por edhe 20 le t’i vazhdojnë. Të mbahesh nën arrest nga kriminelët, nënkupton që ua ke zënë rrugën atyre. E Lëvizja VETËVENDOSJE! po sulmohet kështu pikërisht ngase është alternativa e vetme ndaj kriminelëve”./gazetametro.net

16938516_10212802116154216_8835975510344397909_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë