Loading…

Edhe autolarjet në Kosovë i shtrenjtojnë çmimet

  • 23/10/2021 | 10:11

Edhe autolarjet në Kosovë i shtrenjtojnë çmimet

Përveç ngritjes së çmimeve të artikujve bazë nëpër dyqanet kosovare, edhe disa prej aktiviteteteve tjera shërbyese kanë përcjellur këtë trend të rritjes.

Buletini Ekonomik mëson se gati të gjitha autolarjet në Prishtinë kanë rritur çmimet e tyre për larjen e automjeteve.

Kështu, nga 3 euro sa ka qenë më herët larja e një veture, tani është bërë fiks 4 euro, përcjell Buletini Ekonomik.

Ndryshe, edhe vitin e kaluar çmimet e autolarjeve kishin pësuar ngritje, nga 2 euro sa kishte qenë më 2019 në 3 euro. Autolarësit vjet e kishin arsyetuar ngritjen e çmimit me shpenzimet që ata kanë gjatë sezonës së dimrit, ku sipas tyre uji i nxehtë përdoret më shumë për larje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë