Loading…

Edhe arabët e festojnë Ditën e Pavarësisë së Kosovës (Foto)

  • 18/02/2017 | 13:29

Edhe arabët e festojnë Ditën e Pavarësisë së Kosovës (Foto)

Kosova dje festoi 9 vjetorin e Pavarësisë. Qindra njerëz u mblodhën në kryeqytet për të festuar këtë ditë. Por përvjetori u festua edhe në vendet e botës ku jetojnë e veprojnë shqiptarët.


Kështu, Dita e Pavarësisë është festuar edhe në Arabinë Saudite.

Në disa fotografi të shpërndara në internet, shihet një tortë e cila është e përgatitur enkas për 9 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ndërsa mbi të shihet flamuri i Kosovës.

Poashtu në foto, shihet që shqiptarët sëbashku me arabët, janë mbledhur duke festuar sëbashku./gazetametro.net

16838190_1377122929015580_734913060_n

16830152_1377122925682247_440092630_n

16831558_1377122932348913_236073231_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë