Loading…

E vrau kryetarin e Komunës shkaku i shkarkimit nga puna

  • 06/05/2017 | 21:34

E vrau kryetarin e Komunës shkaku i shkarkimit nga puna

Vrasja e Hazbi Idrizit, kryetarit të Komunës së Bogovinës në Tetovë të Maqedonisë, duket se është kryer për motive të dobëta nga një ish-vartës i tij.


Policia maqedonase konfirmoi se 58-vjeçari Idrizi u qëllua për vdekje pas një zënke verbale, e cila u përshkallëzua deri në nxjerrjen e armës, raporton Tch.

Mediat vendase raportojnë se vrasësi i Idrizit është 53-vjeçari Qani Abazi, i cili pas vrasjes drejtoi armën nga vetja duke u vetëvrarë.

Hazbi Idrizi ishte kryetar i komunës nga radhët e BDI-së, e cila shprehu tronditjen e saj për këtë ngjarje fatkeqe. Por mësohet se edhe vrasësi Abazi kishte qenë më parë anëtar i BDI-së.

Ai punonte dikur si arkitekt në Komunë, por u shkarkua me urdhër të Idrizit. Mediat vendase, bazuar në dëshmitë e banorëve të zonës, shkruajnë se raportet mes Abazit dhe Idrizit ishin mjaft të rënduara.

Duket se zgjatja tej mase e procesit gjyqësor për largimin nga puna dhe situata e rëndë ekonomike e Abazit për shkak të papunësisë së gjatë kanë bërë që ai të ndërmarrë gjestin ekstrem dhe të zbrazë 6 plumba ndaj kreut të komunës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë