Loading…

E vërteta prapa lajmit më të fundit që po qarkullon mbi WhatsApp

  • 26/01/2017 | 20:26

E vërteta prapa lajmit më të fundit që po qarkullon mbi WhatsApp

Përdoruesit e WhatsApp mund të marrin tani frymë të lehtësuar, pasi zërat në lidhje me tiparin më të ri të aplikacionit të mesazheve kanë rezultuar të pavërtetë.


Një postim po vënte xhiron në mediat sociale, i cili pretendonte se ëhatsApp do të fillojë të njoftojë përdoruesit kur dikush bën një screenshot (foto të ekranit) të bisedës së tyre. Më tej postimi thoshte se ky tipa do të fillojë të përdoret në 5 shkurt.

Së pari, përveç 8SHIT.NET asnjë faqe tjetër e njohur që boton lajme për teknologjinë nuk e ka botuar. GJithashtu nëse bën një kërkim në Google në lidhje me deklaratën e kreut të ëhatsApp, të shfaqet vetëm lajmi i kësaj faqeje.

Së dyti, cdo herë që ëhatsApp fut një tipar të ri ata e shpallin përmes faqes zyrtare dhe aty ky njoftim nuk gjendet. Po kështu faqja që e ka dhënë lajmin nuk duket aspak e besueshme.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë