Loading…

E verdha e vezës një mrekulli, kjo është metoda se si ta përdorni për flokë të shëndetshëm

  • 08/12/2023 | 13:01

E verdha e vezës një mrekulli, kjo është metoda se si ta përdorni për flokë të shëndetshëm

Hidratimi i flokëve të thatë nuk është një problem i lehtë për t’u zgjidhur. Ka produkte që përmbajnë përbërës sintetikë, si parafina, e cila mund të japë rezultate pozitive menjëherë. Por, gjithsesi shpesh këto produkte mund të dëmtojnë në mënyrë progresive strukturën e flokëve.


Ndaj ju rekomandojmë të provoni një maskë me bazë të verdhën e vezës.

Vezët janë një ushqim ushqyes, i pasur me vitamina dhe acide yndyrore esenciale. Në këtë mënyrë ju do të përftoni në mënyrë natyrale flokë të hidratuar, të butë dhe me shkëlqim.

Me të mund të përgatisni një shampo speciale të cilën do jua listojmë më poshtë hap pas hapi se si mund ta përdorni:

1. Ndani të verdhën nga e bardha dhe lëreni mënjanë

2. Kur shkumoni flokët me shampo, aplikoni edhe të verdhën e vezës.

3. Masazhojeni mirë skalpin e kokës dhe gjatësinë e flokut.

4. Lëreni të veprojë për dy minuta.

5. Pasi ta keni përfunduar, më pas shpëlajini flokët si zakonisht me ujë të ngrohtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë