Loading…

E turpshme: Vetëvendosje nuk uron pavarësinë, por hedhë baltë mbi të

  • 17/02/2019 | 11:07

E turpshme: Vetëvendosje nuk uron pavarësinë, por hedhë baltë mbi të

Sot është 11 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Kosovës, të gjitha partitë dhe liderët shqiparë e kanë uruar përveç Lëvizjes Vetëvendosje e cila me nje postim ironik e perqeshë atë, në vend që t’i urojë qytetarët për këtë ditë të shënuar, transmeton Gazeta Metro.


Në postimin për shënimin e pavarësisë Vetëvendosja e quan atë varësi dhe shtet të dështuar.

Ky është postimi i Lëvizjes Vetëvendosje:

Mohimi i Pavarësisë së Kosovës  nga  Lëvizja Vetëvendosje është  një çmenduri në vete, është një lloj çnjohje sikur shtetet të cilat po e tërheqin njohjën falë lobimit të Serbisë.

Lëvizja Vetëvendosje që nga fillimi ishte kundër shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Që nga 2008 e ka kundërshtuar.

Njëherë se ishte kundër pavarësisë së kushtëzuar dhe Planit të Ahtisarit me pretekstin se ishte për bashkim kombëtar. Por, tani kur ka rënë tabuja e prekjës së kufijve të Ballkanit në Washington dhe Bruksel dhe  kur bashkimit i është hapur rrugë, përsëri Lëvizja Vetëvendosje e kundërshton dhe me çdo mjet tenton të bëhet pengesë./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë