E turpshme: Pas dasmës, shqiptarët i hedhin në bërllok flamujt kuq e zi

Stina e verës sjell shumë dasma në vendet ku ka shqiptar dhe padyshim që edhe mund të cilësohet si sezoni dasmave, transmeton Gazeta Metro. Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar ‘kuq e zi’. Por për disa dasmor në Shkup, flamuri kombëtar duket se ka mbetur vetëm si dekor dhe asgjë më shumë. Në një … Vazhdoni me leximin e E turpshme: Pas dasmës, shqiptarët i hedhin në bërllok flamujt kuq e zi