Loading…

E turpshme: Pas dasmës, shqiptarët i hedhin në bërllok flamujt kuq e zi

  • 14/08/2019 | 15:23

E turpshme: Pas dasmës, shqiptarët i hedhin në bërllok flamujt kuq e zi

Stina e verës sjell shumë dasma në vendet ku ka shqiptar dhe padyshim që edhe mund të cilësohet si sezoni dasmave, transmeton Gazeta Metro.


Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar ‘kuq e zi’. Por për disa dasmor në Shkup, flamuri kombëtar duket se ka mbetur vetëm si dekor dhe asgjë më shumë.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet se si pas dasmës e kishin hedhur në plehra flamurin.

Kjo fotografi ka ngjallur shumë reagime dhe po kritikohen bërësit e kësaj vepre.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë