Loading…

E tmerrshme: Nëna në Fushë Kosovë dyshohet se tentoi ta sulmojë me thikë fëmijën e saj 5-vjeçar

  • 06/12/2023 | 13:58

E tmerrshme: Nëna në Fushë Kosovë dyshohet se tentoi ta sulmojë me thikë fëmijën e saj 5-vjeçar

Jo rrallëherë fëmijët keqtrajtohen nga prindërit e tyre. Në shumicën e këtyre rasteve, viktima janë të miturit, ndaj të cilëve ushtrohet dhunë fizike e psikike. Për një rast të tillë që dyshohet të ketë ndodhur në fshatin Bresje të Fushë Kosovës, Prokuroria ka nisur hetimet.


Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë zbardhur detaje tronditëse lidhur me ngjarjen e cila dyshohet se ka ndodhur në shtëpinë e familjes Gajtani.

Nëna 32-vjeçare [emër i njohur për redaksinë] dyshohet se ka tentuar ta godas me karrige fëmijën e saj 5-vjeçar, e më pas të njëjtit i është sulur ta sulmojë me thikë.

Gjithë ngjarjen e ka parë edhe gjyshi i fëmijës, i cili ka vendosur që të kërkojë ndihmë dhe ta denoncojë rastin në Polici.

Njësitë policore kanë arrestuar të dyshuarën, e cila është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarës është iniciuar rasti për veprën penale ‘Keqtrajtimi apo braktisja e fëmijës’ dhe e njëjta është dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë