Loading…

E tmerrshme: Babai therr gruan e vajzën, e vret djalin 18 vjeçar duke i prerë fytin

  • 06/12/2021 | 12:27

E tmerrshme: Babai therr gruan e vajzën, e vret djalin 18 vjeçar duke i prerë fytin

Në Dijarbakir të Turqisë, një baba vrau djalin e tij 18 vjeçar dhe plagosi me thikë gruan dhe fëmijën 14-vjeçar. I dyshuari është dërguar në mbajtje nga policia, transmeton Gazeta Metro.


Sipas informacioneve të marra, Mahmut B. (40) ka filluar të ketë sjellje abnormale duke iu vërsulur familjarëve të tij me thikën dhe gërshërët që ka marrë në dorë.

Me njoftimin e fqinjëve të cilët kanë dëgjuar britmat e familjes të gjakosur, në vendngjarje janë nisur ekipet e Urgjencës dhe forcat e sigurisë.

Ekipet gjetën nënën 39-vjeçare Sabika B., 15-vjeçaren Elif dhe 18-vjeçarin Muhammet Semi B., të gjithë të mbuluar me gjak.

Ndërsa të lënduarve në vendngjarje iu dha ndihma e parë, u konstatua se 18-vjeçari Muhammed Semi B. kishte ndërruar jetë. Mësohet se gjendja e rëndë për jetën e nënës dhe vajzës të plagosur rëndë ka vijuar.

I dyshuari për vrasjen u kap nga ekipet e Byrosë për Parandalimin e Krimit dhe Hetimin e Departamentit të Policisë së Qarkut Kayapınar, të cilët dolën në vendngjarje.

Dy vëllezërit, të cilët u arratisën nga shtëpia dhe shpëtuan, janë marrë në mbrojtje nga forcat e sigurisë duke i dërguar në komisariat. Trupi i Muhammet Semit u dërgua në Morgun e Mjekësisë Ligjore në Diyarbakır për autopsi.

Hetimet nga ekipet e byrosë së vrasjeve për ngjarjen vijojnë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë